Logo

47-100 Rożniątów, ul. Gogolińska 1a
tel.: +48 77 461 92 01
gsm: +48 603 932 410, +48 697 714 945

 
Logo

Granity


Granity są głębinowymi skałami magmowymi, zawierającymi m.in. kwarc, dzięki któremu zawdzięczają swoją twardość.


W kamieniach tych występują pory i jest to zjawisko naturalne, które nie ma wpływu na użytkowanie. Granity występuje w różnych kolorach: szary, białoróżowy, zielony, czerwony, czarny i wielu innych. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny.

Parapety granitowe

Granity są doskonałym materiałem na parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne. Odporne na zarysowania, mrozoodporne, trwałe oraz eleganckie.

Schody granitowe

Schody granitowe to inwestycja na lata. Również odporne na zarysowania i mrozoodporne. Polerowany granit jest śliski dlatego stosujemy trzy formy antypoślizgu, z których klient wybiera jedną. Pierwsza forma to paski matowe, takie jak na zdjęciu obok. Stosuje się również podwójne czarne paski gumowe oraz strukturę płomieniowaną (szorstką).

Blaty kuchenne i łazienkowe

Blaty kamienne zyskują coraz większą popularność. Odporne na ścieranie i wysokie temperatury są zdecydowanie o wiele bardziej praktyczne niż płyty z tworzywa sztucznego. Na zdjęciu obok blat ze zlewozmywakiem podwieszanym od dołu. Kuchnia czy łazienka z blatem granitowym prezentuje się elegancko.